Studenti si připomněli Den památky obětí holokaustu a předcházení zločinům proti lidskosti

Tento den (27. 1.) si studenti ostrovského gymnázia připomínají každoročně a stalo se již tradicí, že se při této příležitosti zúčastňují s tím související kulturní akce. V minulých letech shlédli filmy s tematikou holocaustu (v loňském roce to byl světově proslulý Polanského film „Pianista“), letos se část studentů zúčastnila filmového představení „Smrt krásných srnců“ podle literární předlohy O. Pavla. Studenti 3. ročníků a septimy absolvovali přednášku o judaismu s Chaimem Kočím. Během přednášky studenti aktivně besedovali, zejména na téma „židovská kultura, zvyky a tradice“.

Zájezd studentů do Terezína

V neděli 15. ledna 2006 navštívili studenti dějepisného semináře prof. Ivana Machka jako doplněk výuky dějin 20. soletí a připomínky utrpení Židů za 2. světové války památík v Terezíně. Za odborného výkladu si prohlédli Malou pevnost, krematorium, hřbitov, Magdeburské kasárny a kasematy. Celodenní exkurze byla zakončena v Muzeu ghetta. Více na www.holocaust.cz.