Na Dni otevřených dveří také sršely blesky

V sobotu 10. ledna pořádalo Gymnázium Ostrov Den otevřených dveří. Toho dne klesla rtuť teploměru tak hluboko, že nebyla ani k nalezení. V tu chvíli jsem si říkal, že do toho mrazu se nikomu chtít nebude – natožpak, aby zamířil na ostrovské gymnázium. Žákům základních škol navíc vše usnadňuje i internet, díky němuž si mohou vyhlídnuté školy prohlédnout z pohodlí domova. Má tedy smysl pořádat Den otevřených dveří ?

Co mohli návštěvníci vidět :

Všechny učebny, které po několikaleté postupné rekonstrukci září barevností i moderní technikou. V nich vystavené pomůcky, učebnice, ukázky studentských prací i onu moderní didaktickou techniku, samozřejmě v plném provozu. Nebo doslova oslňující fyzikální maxipokusy při výrobě „umělých“ blesků v režii a s výkladem studentů septimy. Rodiče i žáci dostali potřebné informace o podmínkách přijetí ke studiu a byli pozváni na přijímací zkoušky nanečisto, které se budou konat pro uchazeče z 5. tříd 14. března 2009.

Především se ale všichni návštěvníci setkali se vstřícnými profesory, kteří vše ochotně vysvětlili a odpověděli na jakýkoliv dotaz rodičů i dětí. Vzorně jim sekundovali také asistenti z řad studentů. Bylo patrné, že pro ně všechny je ostrovské gymnázium něčím víc než jen zaměstnavatelem či institucí pro povinnou školní docházku. Za to jim náleží ohromné poděkování.

Jsem přesvědčen, že pořádání Dne otevřených dveří smysl určitě má. A věřím, že si to myslí také všichni Ti, kteří v sobotu ostrovské gymnázium navštívili.