V Čapkově Strži

V úterý 26. dubna se septimáni a studenti 3. ročníku vydali na exkurzi. Navštívili letní sídlo Karla Čapka ve Staré Huti na Příbramsku, které je podle nedalekého rybníka nazýváno Strž.

Ve vile se seznámili formou komentované prohlídky se životem a dílem Karla Čapka, jeho manželky Olgy Scheinpflugové a Ferdinanda Peroutky, následně zhlédli dokumentární film, prošli naučnou stezku a viděli místa, která si spisovatel oblíbil.

Výlet se vydařil, přispělo k tomu krásné počasí i laskavý dohled našich vyučujících: N. Čechmanové, I. Váni, J. Hechta a I. Machka.

Děkujeme!

Za účastníky

K. Duřtová, K. Freitingerová, P. T. Nguyen a H. Opichalová (V7.B)