„Babička drsňačka“

V úterý 8. 11. 2022 navštívili žáci prim a sekund v Západočeském divadle v Chebu divadelní představení „Babička drsňačka“.

Všichni oceňovali skvělé obsazení herců, vtipné a zábavné dialogy, zvukové efekty, hudební doprovod a zejména zdařilé převedení stejnojmenné předlohy D. Walliamse do formy divadelní hry, ve které se neztratilo ani morální poselství.

Sekundáni se s knihou seznámili již vloni a některé scény, na něž se převlékli do kostýmů, si zkusili i zahrát. Na hodině literatury jsme pak znovu zhlédli např. tanečníka Flavia a Benovo soutěžní vystoupení, plánování loupeže století, zákrok sestřičky při nezvané návštěvě, noční jízdu na skútru či výstup s královnou Alžbětou.

Divadlo jsme si tak užili hned dvakrát.

Mgr. Naďa Čechmanová