Z některých škol odcházejí nic netušící absolventi do nelítostného světa, přáli bychom si, aby z ostrovského gymnázia vycházeli nelítostní absolventi a absolventky do nic netušícího světa!

Česky English Deutsch

Robosoutěž pro střední školy 2022

Foto

Dne 22.11.2022 se konalo základní kolo robosoutěže pro SŠ, kterou organizuje FEL ČVUT. Organizátoři nám zapůjčili stavebnici Lega, abychom se mohli soutěže účastnit. Naší školu reprezentoval tým Ostrováci ve složení Jindřich Tegda, David Pudil a Jan Michálek - všichni ze septimy B. Zhruba měsíc před soutěží přišla poštou stavebnice a začala stavba robota a jeho testování. Prvního kola se účastnilo celkem 38 týmů. Úkolem bylo na hřišti sebrat co nejvíce míčků a hodit je do basketbalového koše. Nejdříve probíhala první část, kde každý tým měl 3 jízdy.Body z těchto jízd se sčítaly. Nejlepších 16 týmů postupovalo do rozřazovacího pavouka. Po první části náš tým byl na průběžném 7. místě. V pavoukovi nás vyřadil tým Taylor Swift fans, který nakonec skončil na celkovém 3. místě. Náš tým skončil na krásném 7. místě a postupuje do celkového finále, které se koná v rámci předmětu Roboti v bakalářském programu Kybernetika a robotika dne 16.12.2022. Budeme klukům držet palce a věříme, že se neztratí ani ve finálovém kole. Výsledky soutěže jsou k dispozici na stránce https://robosoutez.fel.cvut.cz/vysledky-robosouteze-2022-pro-ss