Svět záchranářů

„Mimořádné události“ - pojem, který slýcháváme čím dál častěji. Povodně, havárie, velké požáry, bouře a další - to je jen hrstka případů, se kterými se můžeme kdykoliv potkat. Proto se v rámci prevence ve čtvrtek 16. 2. 2023 kvarta A zúčastnila ve Světě záchranářů zážitkového programu zaměřeného na nácvik jednání v takových situacích.

Lektoři z řad policistů, zdravotníků a hasičů postupně ve cvičných pavilonech žáky seznámili s jednotlivými typy mimořádných událostí a ukázali jim v praxi, co se má v takových situacích dělat, aby bylo zachráněno co nejvíce lidských životů, a jak se lze na takové situace předem připravit. Záchranáři pro děti nachystali i simulaci mimořádné události, při níž měl každý příležitost ukázat, jak se správně zachovat.

Návštěva Světa záchranářů v Karlových Varech zkrátka stála za to!

Mgr. Naďa Čechmanová