Kvartáni na Úřadu práce v Ostrově

V pátek 5. 5. 2023 se obě kvarty v rámci výuky občanské výchovy zúčastnily exkurze na Úřad práce ČR s pobočkou v Ostrově. Informačním a poradenským střediskem pro volbu a změnu povolání je provedla paní Šárka Kubešová. Žáci se seznámili s úřadem práce a jeho úkoly na poli sociálního zabezpečení občanů, např. kdy a na jaké formy přímé podpory mohou občané dosáhnout či jakou roli mají při hledání zaměstnání získané kompetence uchazečů, jazykové dovednosti a stupeň dosaženého vzdělání. Důležitou byla i praktická informace ohledně studentských brigád. Dozvěděli se, jak se liší placení sociálního a zdravotního pojištění pro zaměstnance, OSVČ a studenty, co ohlídat při uzavírání smluv a jak se orientovat a chovat na trhu práce.

Mgr. Naďa Čechmanová