Tomáš Lindner z Respektu besedoval se studenty o mediích

Ve středu 31. 5. 2023 navštívil naše gymnázium v rámci projektu Jeden svět na školách „Týdny mediálního vzdělávání“ novinář Tomáš Lindner z časopisu Respekt.
Tomáš pochází z Krušných hor. Studentské roky prožil na gymnáziu v Ostrově (maturita r. 2000, třídní profesor Václav Kanta) a na institutu politologie Fakulty sociálních věd UK. Studoval také na univerzitě v německé Kostnici, půlrok prožil na jihu Afriky a půlrok strávil na Islandu coby vedoucí dobrovolnických táborů. Do Respektu nastoupil v roce 2008 a od té doby je odpovědný za zahraniční zpravodajství. Nejraději píše o Německu, migraci, subsaharské Africe a obecně vztahu bohatých a chudých zemí. Za své reportáže dostal třikrát Novinářskou cenu (na další čtyři byl nominován dvakrát obdržel Česko-německou novinářskou cenu Je autorem knihy reportáží ze Zambie Čekání na období dešťů (2008), společně s Ondřejem Kundrou napsal knihu Můj syn terorista. Jak se rodí evropští džihádisté (2017). Tomáš Lindner představil studentům co všechno obnáší příprava k napsání konkrétního článku (Erdoganovy děti, Respekt 8. 5. 2023) a v čem spočívá poctivá novinářská práce a také její hodnota. Studenti po následné reflexi pochopili, že pro jejich osobní rozvoj je velmi důležité rozvíjet mediální gramotnost a kritické myšlení.
Děkujeme za návštěvu a těšíme se na další zajímavé články v Respektu.
MK