Za poznáním do Yorku

Minulý týden měli naši studenti opět příležitost navštívit Velkou Británii. Tentokrát jsme objevovali krásy severoanglického hrabství Yorkshire.

Program byl jako obvykle nabitý. Začali jsme v metropoli York, která kdysi bývala hlavním městem Severu. Obdivovali jsme nádhernou gotickou katedrálu Yorkminster, prošli se úzkými uličkami včetně slavné Shambles. V muzeu Vikingů jsme se vydali na výlet do vzdálené minulosti a všemi smysly mohli poznávat život v 10.století.

V dalších dnech jsme navštívili krásný zámek Castle Howard, natáčel se tam například seriál Bridgerton. V jeskyni čarodějnice Mother Shipton jsme mohli vyslovit přání a zatlučením mince do padlého kmene jsme odehnali nemoci. V přímořském Whitby jsme se procházeli ruinami zdejšího opatství a pochopili, proč byl B. Stoker tímto místem inspirován při psaní slavného Drákuly.

Nesměl chybět, cesta po Temži a ikonická místa, od Big Benu přes Buckingham Palace po Trafalgar Square.

Ve škole měli naši studenti možnost vyzkoušet si hodiny s místními učiteli a v rodinách mohli neformálně konverzovat a poznávat anglickou kulturu.