Růžové pondělí aneb Den bláznů na ostrovském gymnáziu

Dnes, v pondělí 23.února, jste se na našem gymnáziu mohli setkat s miminky, cizinci, vojáky a různými pohádkovými bytostmi. Možná by Vás překvapilo, kolik studentů se rozhodlo oslavit námi avizovaný Den bláznů, vyvrcholení karnevalové sezóny nejen u nás, ale i ve světě. Celý ten rej masek byl příjemným zpestřením dne a dodal dnešnímu ošklivému počasí trochu toho lesku.

Nebyly to však pouze převleky, které měly studentům přiblížit karnevalovou atmosféru. Karneval jim byl představen v různých předmětech z různých úhlů:   při výuce cizích jazyků jsme si vyprávěli o karnevalových zvycích té které země, při výuce literatury jsme si přečetli povídku "Páté roční období" nominovanou Literárními novinami na Povídku roku 2008 a chybět nesměla ani spolupráce s výtvarnou výchovou, při jejíž výuce studenti už předem vyráběli různé masky a karnevalové zdobení. Ty pak byly vyvěšeny na chodbách našeho gymnázia, aby dodaly celé akci na důvěryhodnosti.

S tím vším bylo spojeno samozřejmě více halasu a smíchu, ale páni profesoři   a paní profesorky nad tím přimhouřili oči a někteří se této netradiční události        i sami zúčastnili. O tom se můžete sami přesvědčit na našich přiložených fotografiích a také můžete sami zvolit svého karnevalového favorita.

Přejeme Vám všem krásný zbytek masopustu a aby Vám při následujích 40 postních dnech příliš nekručelo v břiše.

S pozdravem Veronika Lanová