Komorní koncert na partnerské škole v Hofu

 Ve čtvrtek 16.5.2024 jsme navštívili naše partnerské hudební gymnázium v Hofu (Johann-Christian-Reinhart-Gymnasium), kde jsme se zúčastnili jejich tradičního komorního koncertu.

      Část koncertu byla věnována památce našeho zesnulého německého kolegy a přítele Martina Haukeho. V této části programu vystoupili rovněž žáci ostrovského gymnázia se skladbami Dear friends a Ztratilať jsem milého - jednalo se o Lenku Rakytovou z V5.B, Hedviku Chochelovou z V7.A a Antonína Kopála z V5.A, a to za doprovodu našeho kolegy a sbormistra Mgr. Libora Veličky.
      Koncert byl příjemným kulturním zážitkem a byl bohatý na repertoár i použité hudební nástroje (kytar, klavír, housle, harfa, basa, xylofon, bicí, flétny, basa, akordeon...).
      Doufáme, že spolupráce našich gymnázií bude i nadále tak vřelá, jako byla dosud.

Za PKNJ
Mgr. Veronika Černá, Mgr. Petr Fiala a Mgr. Eva Jílková