Úspěch v okresním kole olympiády NJ – kategorie IB + IIB

Na včerejší olympiádě NJ pro nižší gymnázia prokázali naši studenti opět svou schopnost vyjadřovat se skvěle v cizím jazyce, přestože jsou teprve na začátku své „jazykové kariéry“. A to se pak také odrazilo v konečných výsledcích olympiády: v kategorii IB pro primy a sekundy obsadily naše studentky ze sekundy Vlasta Ströherová 1. místo a Dominika Dvořáková 2. místo, čímž se dostaly na nejvyšší vrchol, neboť okresním kolem soutěž pro tuto kategorii končí.
V kategorii IIB pro tercie a kvarty obsadila Martina Hejhalová z tercie pěkné 3.místo a měla by tak zastupovat naše gymnázium v krajském kole olympiády v NJ. Bohužel toho času se Martina účastní ekologického semináře v Německu, a proto dáme letos šanci i jiným a Martinu vyšleme bojovat i do vyšších kol až příští rok.

Veronika Lanová