Náš student si zahrál v německé divadelní hře

V pátek 20.3. se vydala skupinka fanynek našeho studenta a divadelníka Jakuba Krejči a příznivců partnerského gymnázia ve Wunsiedlu na představení "Škola diktátorů" od Ericha Kästnera do Wunsiedlu (SRN). Jako každý rok Wunsiedelští studenti nastudovali scénář a připravili povedený divadelní kus. Letos si v něm zahrál jednu z hlavních rolí (role potrhlého profesora) i student našeho gymnázia Jakub Krejča, který pro tento školní rok spolu ještě s dalšímí třemi studentkami přerušil studium v Ostrově, aby si vyzkoušel, jaké to je studovat a žít v zahraničí. Na úvod byli všichni přítomní diváci srdečně přivítáni, včetně našeho malého ostrovského průvodu ( 2 profesorky + 5 studentek septimy A ). Celý tento úvod byl vzorně přeložen do češtiny našimi, rovněž ve Wunsiedlu studujícími studentkami Zuzanou Divišovou a Terezou Janíčkovou. Ačkoliv bylo představení velice náročné na porozumění, díky jeho ztvárnění jsme obsah pochopili nebo si ho "domysleli". Německá preciznost by z původní veselohry udělala téměř tragédii, nebýt právě Jakuba Krejči, který představení okořenil svým specifickým humorem a oslnil obecenstvo tím, jak si dokázal poradit s dlouhými a obtížnými německými souvětími. Klobouk dolů. Jemu, stejně jako Terce a Zuzce, děkujeme, že tak vzorně reprezentují naši školu a dělají nám tím velkou radost.

Mgr. Veronika Lanová