Třetí Pražský studentský summit je minulostí

6. března 2009 byl v prostorách Obecního domu odstartován třetí ročník Pražského studentského summitu. Jde o novou podobu modelu OSN, ktrého se účastnili naši studenti již potřinácté. Zde se sešlo přes čtyřista studentů z celé České republiky, aby v rolích diplomatů spolu s hosty a pořadateli summitu zahájili závěrečnou konferenci. Delegáti ve svých úvodních projevech promluvili o světových hrozbách, nadějích i výzvách, nechybělo téma globální ekonomické krize či íránského jaderného programu. Mezi hosty jsme mohli přivítat velvyslance Nizozemska v ČR Jana Lucase van Hoorna, zástupce velvyslance Spojeného království v ČR Simona Martina, stálého zástupce ČR při NATO Štefana Füleho nebo Mahera Nassera, ředitele informačního střediska OSN ve Vídni. Jednání studentů o aktuálních celosvětových problémech pokračovala až do 9. března v hotelu Hilton Prague.

Naši studenti v letošním ročníku zastupovali Libyi a Malajsii. Byli to :

Jan Teplý

Vojtěch Šána