Colloque - konference školních časopisů Karlovarského kraje

Ve čtvrtek 26.3.2009 se redakční rada našeho školního časopisu Gymplsheet zúčastnila konference školních časopisů Colloque, která se konala  z iniciativy studentů Střední odborné školy lesnické ve Žluticích.
  Naši studenti Jan Teplý (4. B), Matěj Dražil, Lucie Madajová, Vendula Šolcová (1. A), Jan Martinek (V7.A) a Jan Novák (V5. B) byli obeznámeni s Colloque, což je projekt, který má mapovat situaci školních časopisů v Karlovarském kraji a především rozvíjet možnou spolupráci mezi jednotlivými redakčními radami.
    Program byl velice přínosný, neboť se redaktoři seznámili navzájem, prodiskutovali  vše, co obnáší vydávání školních  časopisů, porovnali jednotlivé časopisy, zkritizovali je a navrhli určitá zlepšení. To vše se neslo v duchu velmi přátelské a tvůrčí atmosféry, o kterou se zasloužil hlavně organizátor celé akce Stanislav Kubín, náš bývalý student, nyní posluchač žlutické lesnické školy.
     Studentka Lucie Madajová své zážitky z konference shrnula těmito slovy: „Za všechny zúčastněné bych si dovolila říci, že toto setkání bylo velice užitečné, protože jsme se seznámili se svými kolegy z jiných škol, od nichž jsme se dozvěděli, jak se dělá časopis ,,tam u nich“ a načerpali jsme mnoho nových nápadů, jak by bylo možné náš časopis zlepšit.“
    V závěru konference se všichni zúčastnění shodli na pokračování tohoto projektu.

Mgr. Jakub Hecht a Lucie Madajová