Kritéria přijímacího řízení pro školní rok 2005/2006

Ke studiu 1. ročníku oboru 7941K/801 Gymnázium (všeobecné) 8leté bude na Gymnázium Ostrov, Studentská 1205 přijato nejvýše 60 uchazečů.

Všichni uchazeči budou konat přijímací zkoušky. Pro přijímací zkoušky bude využito testů, které připravuje společnost http://www.scio.cz s.r.o.

Oběma testům bude přiřazena stejná váha, tedy 50%. Uchazeči budou přijímáni ke studiu na základě výsledků přijímací zkoušky, a to dle svého umístění v celkové výsledkové listině, ve které budou sumarizovány výsledky testů přepočtené podle stanovené váhy. Výsledky uchazečů jsou určeny bodovým ziskem. Pořadí uchazečů se stanovuje podle počtu bodů dosažených při přijímací zkoušce. V případě dosažení shody celkového počtu získaných bodů více uchazeči ve výsledkové listině na místě, kde je třeba rozhodnout o přijetí ke studiu, budou přijati uchazeči s lepším výsledkem předchozího vzdělávání, tedy uchazeči s lepším průměrným prospěchem na posledním vysvědčení vydaném v rámci předchozího vzdělávání.

Pokud by i zde nastala shoda, bude porovnáván průměr závěrečného vysvědčení ze čtvrtého ročníku. Pokud by i zde nastala shoda, bude porovnáván průměr z pololetního vysvědčení čtvrtého ročníku. V případě shody i v tomto kritériu bude dána přednost uchazeči s výraznějšími úspěchy v olympiádách a soutěžích, resp. dalšími doloženými výraznými předpoklady ke gymnaziálnímu studiu, uvedenými ve výstupním hodnocení uchazeče.

Doplňující údaje:
Počet doručených přihlášek: 90
Limit počtu přijatých: 60

Mgr. Milan Martinek

V Ostrově, dne 31.3. 2006

Kritéria přijímacího řízení pro školní rok 2005/2006
Obor:79- 41- K/401 Gymnázium – všeobecné
Délka studia: 4 roky

Čtyřleté studium:
Ke studiu 1. ročníku oboru 79 41 K/401 gymnázium (všeobecné) – 4 leté bude na Gymnázium Ostrov přijato od 1. září 2006 nejvýše 60 uchazečů.

Kritéria přijímacího řízení – 1. kolo

V přijímacím řízení bude přijato v prvním kole maximálně 55 uchazečů.

Uchazeči, kteří dosáhli na závěrečném vysvědčení v osmé třídě a na pololetním vysvědčení v deváté třídě z vybraných předmětů průměr 1,38 a nižší a podle výstupních hodnocení mají předpoklady pro gymnaziální vzdělávání, budou přijati ke studiu bez povinnosti konat přijímací zkoušky. Vybrané předměty, ze kterých je počítán průměr rozhodný pro přijetí bez přijímacích zkoušek, jsou:
český jazyk a literatura, první cizí jazyk, dějepis, občanská výchova, zeměpis, matematika, přírodopis, fyzika, chemie, hudební výchova, výtvarná výchova, tělesná výchova, rodinná výchova.

Ostatní uchazeči, kteří se zúčastní přijímacího řízení v 1. kole, budou přijímáni ke studiu na základě výsledků přijímací zkoušky. Pro přijímací zkoušky bude využito testů, které připravuje společnost SCIO.

Přijímací zkoušky se budou skládat ze tří testů: obecné studijní předpoklady, matematika a český jazyk Testu obecných studijních předpokladů bude přiřazena váha 40%, testu z matematiky váha 30% a testu z českého jazyka váha 30%.

Uchazeči budou přijímáni ke studiu na základě výsledků přijímací zkoušky, a to dle svého umístění v celkové výsledkové listině, ve které budou sumarizovány výsledky všech tří testů přepočtených podle stanovené váhy. Výsledky uchazečů jsou určeny bodovým ziskem. Pořadí uchazečů se stanovuje podle počtu bodů dosažených při přijímací zkoušce.

V případě dosažení shody celkového počtu získaných bodů více uchazeči ve výsledkové listině na místě, kde je třeba rozhodnout o přijetí ke studiu, budou přijati uchazeči s lepším výsledkem předchozího vzdělávání, tedy uchazeči s lepším průměrným prospěchem z vybraných předmětů na posledním vysvědčení vydaném v rámci předchozího vzdělávání.

Pokud by i zde nastala shoda, bude porovnáván průměr z vybraných předmětů závěrečného vysvědčení z osmého ročníku. V případě shody i v tomto kritériu bude dána přednost uchazeči s výraznějšími úspěchy v olympiádách a soutěžích, resp. dalšími doloženými výraznými předpoklady ke gymnaziálnímu studiu, uvedenými ve výstupním hodnocení uchazeče.

Kritéria přijetí v dalších kolech:

V dalších kolech přijímacího řízení bude přijat takový počet uchazečů, který doplní počet přijatých uchazečů z předešlých kol na šedesát. Všichni uchazeči budou přijímáni ke studiu na základě výsledků přijímací zkoušky. Pro přijímací zkoušky bude využito testů, které připravuje společnost SCIO.

Doplňující údaje:
Počet doručených přihlášek k 1. kolu: 64