Gymnázium Ostrov
Z některých škol odcházejí nic netušící absolventi do nelítostného světa, přáli bychom si, aby z ostrovského gymnázia vycházeli nelítostní absolventi a absolventky do nic netušícího světa!

Česky English Deutsch

O našich studentech v německých novinách - kopie z Frankenpost:

Foto

 

Dobrý den vážení příznivci studia německého jazyka!
Důkazem, že němčinu stále ještě nemáme považovat za odepsaný jazyk, jsou dva následující články okopírované z německých novin. Naši studenti ze septimy a 3. ročníku si je pročetli a vypsali je pro Vás ve zkrácené verzi. Pro pokročilé v NJ ale doporučuji přečíst si originál!
 
S pozdravem
Mgr. Veronika Lanová
 
Článek 1
 
Komedie od Ericha Kästnera „Škola diktátorů“ byla nastudována studenty gymnázia Wunsiedel pod vedením Heike Schmutzler a Olivera Zieglera. Jedná se o hru v imaginárním státě, kde se rozvíjí totalitní režim. Občanům státu je předkládána imitace už dávno zesnulého prezidenta, jenž zajišťuje stálost režimu. Groteskním způsobem autor ukazuje, jak lze člověka ovládat. Hra byla uvedena 9. března. Na hře se podílel i český student Jakub Krejča, který je ve Wunsiedlu na studijním pobytu. Ve hře ztvárnil jednu z hlavních rolí.
 
Článek 2
 
V rámci výměnného pobytu za podpory Euregia Egrensis navštěvují letošní školní rok Luisenburské gymnázium ve Wunsiedlu 4 studenti, z toho 3 studenti z Gymnázia Ostrov. Pan Helmut Stäudel, učitel, který je opatrovatelem českých studentů u nich na škole, si naše studenty nemůže vynachválit. Všichni 4 jsou velmi pilní, přátelští a v německé společnosti už plně integrovaní. Pochvala zaznívá ale i opačným směrem. Studenti jsou spokojeni se svými hostitelskými rodinami i s tím, jak je Němci přijali mezi sebe. Tereze Janíčkové se tam líbí dokonce natolik, že by chtěla Luisenburské gymnázium dokončit maturitou, následně studovat v Německu a stát se překladatelkou. Zuzana Divišová, na našem gymnáziu známá sportovkyně, se ve Wunsiedlu sice musela vzdát lehké atletiky, ale zato začala provozovat badminton a hraje v místním orchestru na housle. Co se němčiny týče, překonala veškerá úskalí a pochytila už dokonce bavorský dialekt. Zapomenout nesmíme ani na Jakuba Krejču, již zmíněného v souvislosti s divadelním představením od E.Kästnera, který se zde věnuje také hlavně jazykům. Na rozdíl od Jana Hauzelky, studenta z Prahy, se nediví přátelským vztahům, které na škole navázali. Přeci jen pochází z oblasti Sudet, kde mají lidé ještě dnes blízko ke svým německým sousedům a udržují s nimi osobní styky.


Zpět

Gymnázium Ostrov