RNDr. Vladimíru Vítovi uděleno významné ocenění

Vážení kolegové, vážená veřejnosti, milí studenti, současní i minulí,
s potěšením Vám oznamuji, že našemu pedagogovi, RNDr. Vladimíru Vítovi, byla udělena Cena Učené společnosti České republiky pro pedagogy, která se uděluje jako ocenění pedagogickým pracovníkům za podporování zájmu o vědu a výzkum na středních školách, vytváření podmínek pro individuální činnost svých studentů a za vynikající působení studentů v soutěžích.

RNDr. Vladimír Vít se v souladu se zdůvodněním udělení tohoto vysokého ocenění dlouhou řadu let každodenně a intenzivně věnuje svým studentům v předmětech chemie a biologie.
Díky své profesní odbornosti, entuziasmu a nasazení předává studentům nejen hluboké vědomosti a dovednosti, ale je pro ně i autoritou a vzorem skromného, nesmírně pracovitého a obětavého člověka.
V průběhu minulých let připravil talentované studenty Gymnázia Ostrov na úroveň, kdy získávali první místa   na evropských a dokonce i celosvětových soutěžích.
Jednalo se o vítězství na světových olympiádách studentů Jiřího Špičky a Evy Pluhařové v chemii a studenta Jaroslava Nunváře v biologii.
Kromě těchto zcela mimořádných úspěchů studentů, které RNDr. Vít dlouhodobě vedl, připravuje celou řadu dalších studentů, kteří se téměř pravidelně umisťují na prvních místech v krajských i celostátních soutěžích.
Díky své práci vychoval a vychovává dále  desítky studentů, kterým se staly přírodní vědy koníčkem, láskou a předmětem dalšího studia na přírodovědeckých fakultách v celé republice.
Jsou z nich nadšení a úspěšní studenti chemických a biologických, medicínských, farmaceutických, veterinárních oborů…
Za to vše patří jménem bývalých i současných studentů panu RNDr. Vladimíru Vítovi poděkování a úcta.
K udělení Ceny Učené společnosti České republiky blahopřejí všichni kolegové z ostrovského gymnázia, studenti současní i ti, kteří již odmaturovali.
Velmi si vážíme práce pana RNDr. Vladimíra Víta a věříme, že i široká veřejnost si na tomto příkladu uvědomí, jak důležitá je práce učitelů a jak zásadní význam může mít pro studenty setkání s výbornými pedagogy, kteří zásadně mohou  ovlivnit budoucí profesi studenta i jeho celkový životní postoj a žebříček  hodnot.

Mgr. Milan Martinek