Na gymnáziu proběhlo požární cvičení !

Ve čtvrtek 21. května se uskutečnilo prověřovací cvičení jednotek požární ochrany a Gymnázia Ostrov.

V 9.oo hodin byla po zjištění požáru v objektu gymnázia vyhlášena  školním rozhlasem evakuace všech osob. Evakuovaní studenti poté mohli z prostoru shromaždiště pozorovat zásah čtyř jednotek požární ochrany. Úkolem hasičů bylo kromě likvidace požáru také nalezení a vyproštění dvou pohřešovaných osob a v součinnosti s profesory i evidence všech evakuovaných osob. Nejodvážnější hasič zasahoval z výsuvného žebříku v prostoru učebny a kabinetu fyziky.