Gymnázium Ostrov
Z některých škol odcházejí nic netušící absolventi do nelítostného světa, přáli bychom si, aby z ostrovského gymnázia vycházeli nelítostní absolventi a absolventky do nic netušícího světa!

Česky English Deutsch

Česko-německý cyklistický výlet v Hofu 22.5.2009

Foto

 

Už jste někdy zažili skupinový cyklistický výlet? Ne? Tak to někdy musíte vyrazit s námi. Tento pátek se konal už 2.ročník cyklovýletu ve spolupráci s partnerským gymnáziem v Hofu. Zatímco loni přijela německá skupina k nám do Čech, letos jsme byli pozváni my k nim. Připravili si pro nás hezkou cyklistickou trasu v Hofu podél řeky a pak za město skrz přírodu, přes místní vesničky až k venkovské hospůdce, kde jsme měli chvíli posedět a pokračovat v jízdě dál. A jak tento výlet skutečně probíhal?
Vyrazili jsme a obloha byla zatažená, cestou nás zastihla bouřka a nebýt velikého mostu, pod kterým jsme se schovali, byli bychom mokří až na kost. Když jsme dorazili ke zmíněné hospůdce, počasí se vyjasnilo a zkazilo se samozřejmě, až když jsme se vydali na zpáteční cestu. Nevyhnuli jsme se ani technickým problémům: spadlý řetěz, upadlá šlapka, povolený blatník, píchlá duše... Některé problémy se pro jistotu zopakovaly. Poslední část výletu jsme proto raději šli pěšky. Ale nemyslete si, že jsme proto na podobné výlety zanevřeli! Vždyť alespoň máme na co vzpomínat a co vyprávět.
Že jsme vše vzali s humorem dokládají přiložené fotografie.


Zpět

Gymnázium Ostrov