Téměř přímá reportáž z turistického kurzu v Nových Hamrech, aneb turisťák - den první, cyklistický výlet

Hned po obědě vyrážíme na cykloturistiku po okolí Nových Hamrů, mě jako cyklistickému nemehlu  se nechce, ale po vyjednávání s naším vedením uznávám, že bych to měl zvládnout.

Po ujetí 6 km do Jelení se rozdělujeme do skupin, ta lepší má zvládnout 40 km, ta druhá asi 22 km. Projíždíme nad Horní Blatnou na Perninský vrch /985 m/m/ , pak sjíždíme do Nových Hamrů. Jsem krajně vyčerpán. Je mi ale sděleno, že jdeme na fotbal. Hroutí se mi svět. K večeři máme mé oblíbené špagety a pak hurá do bazénu a osobního volna - to je ten důvod, proč tyto útrapy, ústrky a tu dřinu snáším. I když, dá se to vydržet.

15.6.09

(Úryvky z deníčku studenta 2. ročníku)