Oborové dny: Techmánie Plzeň, Lužná Železniční muzeum

Den 1. – Studenti s profesorským doprovodem vyrazili do Techmánie v Plzni.

Z Ostrova jsme vyrazili v půl deváté ráno. Na místo jsme dorazili asi po hodinové cestě autobusem. Cílem naší cesty byla Plzeňská Škodovka, kde se ve staré výrobní hale nachází Techmánie. Pozorovali jsme jevy z různých fyzikálních oborů, např. optika, mechanika, elektrika, zvuk atd. Komplex jsme si prohlíželi asi tři hodiny, poté jsme se autobusem opět vrátili do Ostrova.

Den 2. – Studenti navštívili muzeum Českých drah v Lužné u Rakovníka

Z Ostrova jsme vyjeli vlakem v 7 hodin ráno, po asi hodině cesty jsme přestupovali v Chomutově, odkud jsme pokračovali další dvě hodiny až do konečně stanice, kterou byla Lužná u Rakovníka. Zde jsme si prohlédli muzeum ČD, ve kterém byly starší i novější vlakové soupravy, různé modely a další věci související s železnicí.
Zpět jsme se vrátili stejným způsobem a do Ostrova jsme se vrátili kolem čtvrté hodiny odpoledne.

Za celou skupinu zpracovali Jáchym Vintr a Jan Ptáček