Informace o změně informačního systému pro rodiče

Vážení rodiče (zákonní zástupci žáka).
V loňském roce škola pro informování rodičů používala systém Škola online (Katedra). Od letošního roku jsme od tohoto systému upustili a začali jsme využívat systém Bakaláři. Rodičům je k dispozici webová aplikace, která využívá data ze školního informačního systému Bakaláři.V tomto systému najdete rozvrh hodin se zapracovanými změnami ze suplování, plán akcí, ankety a speciální komunikační systém školy Komens, kde můžete komunikovat se školou, posílat omluvenky atd..
Vzhledem k použití nového systému již neplatí staré přihlašovací údaje a je nutné, aby žáci i rodiče obdrželi nové přihlašovací údaje do systému. Žáci obdrží tyto informace od svých třídních učitelů. Přihlašovací údaje rodičů nebudou předány rodičům po žácích, ale pouze osobně do rukou rodičů. Vzhledem k tomu, že v systému bude možné studenty i omlouvat, je zcela nezbytné, aby žáci i rodiče používali pouze své přihlašovací údaje. Jenom tak můžete zabránit tomu, že si Vaše děti nebudou omlouvat absenci samy bez Vašeho vědomí. Přihlašovací údaje si můžete vyzvednout v průběhu měsíce září ve vrátnici školy každý den od 7:00 do 14:30 hodin. Nevyzvednuté přihlašovací údaje budou rodičům předány na třídních schůzkách.
Do systému se přihlásíte po zadání přihlašovacích údajů do formuláře, který najdete v pravém menu na stránkách Gymnázia Ostrov (odkaz Bakaláři matrika) nebo adresy http://webik.gymostrov.cz:85/bakaweb/login.aspx.