Maturity 2006

Letošní maturanti psali své práce 10. dubna. Pokuste se vžít se do jejich pocitů a napište si svou maturitní písemnou práci. Můžete, stejně jako maturanti zvolit jedno z následujících témat, příslušný slohový útvar a dát se do tvůrčí práce. Narozdíl od maturantů se ale nemusíte bát přísného hodnocení profesorů českého jazyka.

1. „Čím onemocněl svět?ť

Ruediger Dahlke - (zamyšlení)

2. Postavy a události tohoto příběhu jsou ryze smyšlené…

(vypravování)

3. „Život je tíha. Bez lehkomyslnosti bys to nevyrovnal.ť

Arnošt Lustig - (fejeton)

4. „jaxetidari?ť
„sqele!ť
„pojdnachatť
„mmt

(volný slohový útvar)

Poslední zvonění

V pátek 19. května se rozloučily se školou 4 třídy maturantů. Celý areál školy ovládla tradiční pestrost zvuků, barev, vůní i pachů, v níž s různorodou mírou nápaditosti loučení proběhlo. Nejsilnější zážitky si odnesli žáci z prim, které pod pestrou maskou z razítek, šmouh a jiných označení leckdy nešlo rozpoznat.

Ústní maturitní zkoušky

Ústní maturitní zkoušky se konaly od pondělí 29. 5. do čtvrtku 1. 6. 2006. Z celkového počtu 101 maturantů bylo 30 s vyznamenáním, z toho 12 s průměrem 1,00. Poděkování patří všem aktérům maturit :
Vyučujícím za velmi dobrou přípravu studentů k maturitám.
Vyučujícím ČJ za nelehkou opravu maturitních písemných prací.
Třídním učitelů za kompletní péči o své třídy.
Předsedům i místopředsedům maturitních komisí za hladký průběh a příjemnou atmosféru při maturitách.
Provozním zaměstnancům za pomoc při technickém zajištění maturit

Předávání maturitních vysvědčení

Slavnostní předávání maturitních vysvědčení se konalo v Letohrádku v GU Ostrov ve čtvrtek 1. června 2006. Naposledy zde byla čtena jména jednotlivých studentů jako příslušníků tříd V8.A, V8.B, 4.A a 4.B. Poté definitivně přestaly tyto třídy existovat. Přejeme všem čerstvým a úspěšným absolventům ostrovského gymnázia radost, štěstí a úspěch v dalším životě.