Studenti sext navštívili anglické divadlo

13. října 2009 se pokročilí angličtináři sext vydali do Prahy, kde v Salesiánském divadle zhlédli představení ztvárněné na motivy cestopisu Gulliverovy cesty (Gulliver’s Travels) Jonathana Swifta. Hra byla zrežírována Paulem Stebbingsem a předvedena divadelní společností TNT Theatre Britain. V hlaví roli Lemuela Gullivera se objevil Dan Gingell. Celá hra se odehrávala v angličtině a studenti tak měli jedinečnou možnost slyšet vyučovaný jazyk i mimo své lavice. Mohli se i přesvědčit nejen o svých schopnostech ale také o tom, že se angličtinu neučí pouze pro testy, ale hlavně pro život a rozšiřují si tak obzory.
Před samotnou cestou do Prahy byli žáci seznámeni jednak se samotným autorem a dopředu si přečetli výtah a scénář hry, což jistě přispělo k snadnějšímu porozumění, a hru si tak nakonec mohli už jen užít. Ke hře samotné musíme říct, že herci podali jedinečné výkony a z minimálních rekvizit dosáhli maximálního efektu. Celé představení bylo navíc vtipné, což studenti ocenili nejvíce.
Nutno dodat, že tato cesta do Salesiánského divadla nebyla první. Naši, dnes už absolventi, zhlédli před časem Zvířecí farmu (Animal Farm) od George Orwella a před Vánoci se chystáme se septimou a třetím ročníkem na představení Oscara Wildea Jak je důležité míti Filipa (The Importance of Being Earnest). Doufáme, že i tentokrát se studentům zavděčíme a cesta za kulturou v angličtině bude i v tomto případě úspěšná.