Tommy Karas vzpomínal na své dětství v Terezíně

27. října 2009 měli studenti 2. A a sexty B možnost poslechnout si vyprávění pana Tommy Karase o svém dětství, které prožil v Terezíně. Tento pamětník, kterému je letos 76 let, vzpomínal na hlad, utrápenou maminku, tatínka a bratra, kteří šoa nepřežili.

Pan Karas také vzpomínal na své učinkování v dětské opeře Brundibár, jež byla vybrána v roce 1944 při kontroleTerezína Mezinárodním červeným křížem jako vzorového ghetta, které vůdce daroval Židům. Část opery, kterou napsal Hans Krása, se objevila v propagandistickém filmu "Vůdce daroval Židům město".

Za možnost besedovat s panem Karasem děkujeme ICEJ Praha

a panu Sedláčkovi, který pana Karase z Prahy přivezl.

8. listopadu 2009 se uskuteční v kině Panasonic v Karlových Varech od 15.00 hodin připomínka Křišťálové noci 1938. Připomínky se budou účastnit i naši studenti, kteří pojedou v roce 2010 do Osvětimi na mezinárodní akci March of The Living.

Ivan Machek