Naši studenti opět v Praze na divadle v angličtině

Zdá se, že výlety za anglickou kulturou se pomalu stávají tradicí. 7. 12. 2009 jeli opět pokročilí angličtináři, tentokrát ze septim a třetího ročníku, do Salesiánského divadla na divadelní hru Oscara Wildea The Importance of Being Earnest (Jak je důležité míti Filipa), která se odehrávala v angličtině. Tentokrát se nám předvedla britská divadelní společnost Tour de Force pod vedením režiséra Petera Joucla.
Studenti měli možnost si hru nastudovat dopředu, což jistě ocenili, neboť Wildeův humor spočívá hlavně v dialozích.
Sám autor byl osoba s velice zajímavým životem, takže do přípravy byl zařazen i biografický film Wilde a jedna z jeho krásných pohádek Selfish Giant (Sobecký obr).
Jsme rádi, že studenti nehodnotí výlet do divadla jako promarněný čas, ale naopak si celou akci chválí.