Hledáme zájemce o výměnný pobyt v Hofu

Čas utíká a výměnný pobyt se blíží. Hledáme už nyní vážné zájemce o výměnný pobyt se studenty z Hofu na termín 21.2.-6.3.2010 (hned poté následují jarní prázdniny). Nabídka se týká studentů z řad kvarty až sexty. První týden stráví ostrovští studenti v hofských rodinách a na Johann-Christian-Reinhart Gymnasiu, následující týden naopak budou bydlet hofští studenti v českých rodinách a navštěvovat Gymnázium Ostrov.

Organizace:

1. Sraz všech rodin v neděli 21.2. ve 14h v Chebu v hotelu Hvězda na náměstí - za přítomnosti profesorky V.Lanové - z Chebu pak pojedou čeští studenti s německými rodinami do Hofu.

2. Návrat českých i německých studentů do Čech v sobotu 27.2. cca v poledne,  vlakem s česky hovořícím profesorem Martinem Haukem -> výstup buď v KV nebo v Ostrově na nádraží.

3. Rozloučení s německými studenty v sobotu 6.3. ve 14h opět v hotelu Hvězda v Chebu.

4. Studenti si v Hofu hradí pouze své vlastní výdaje (kapesné + výdaje za výlety), cestovné vlakem do Čech (cca 15EUR) a připojištění na pobyt v zahraničí -> totéž se předpokládá u hofských studentů v Čechách.

Informace:

1. bližší informace k pobytu u prof. Lanové lanova@gymostrov.cz

nebo na našich webových stránkách www.gymostrov.cz/nemecky-jazyk

2. informace k městu Hof: www.stadt-hof.de

3. informace k partnerskému gymnáziu v Hofu: www.reinhart-gymnasium-hof.de

Doufáme, že využijete tuto lákavou nabídku k seznámení se s novými lidmi, k poznání nové kultury a školního systému. Uvědomujeme si, že máte strach z neznámého, ale vše je jednou poprvé. Zeptejte se již zúčastněných, jak si s tím poradili. V ročníku od kvinty výše se najde vždy minimálně jeden odvážlivec :-)

V.Lanová