Výtvarnice z ostrovského gymnázia vystavují na staré radnici

Ačkoliv už tluče na dveře podzim, měla v neděli 3. 9. na staré radnici vernisáž Letní výstava. Malby, mozaiky, kresby či koláže vznikly totiž během jednoho srpnového týdne na výtvarném semináři p. profesorky Světlany Klečkové v příjemném prostředí Suché nad Jáchymovem.

Zúčastnilo se jej 12 mladých výtvarnic (studentek ostrovského gymnázia) ve věku od 12 do 18 let, které touto vernisáží udělaly důstojnou tečku spanilé letní dámské jízdě na poli výtvarném. Přestože počasí mladým výtvarnicím nebylo příliš nakloněno, tvořily s plným nasazením – ve dne i v noci. Bohatá zásobárna nápadů a inspirací vycházela ze světa fantazie, a nesla tak punc originality jednotlivých účastnic. O to pestřejší mozaika převážně deskové malby je k vidění na výstavě.

Výtvarný dorost vede Mgr. Světlana Klečková, profesorka českého jazyka a výtvarné výchovy na našem gymnáziu. Její výtvarné léto se konalo sice již potřetí, ale společná výstava měla letos svou premiéru. Vernisáž proběhla ve velmi příjemné atmosféře za účasti zhruba 70 (!) návštěvníků. Společný kulturní zážitek podpořila i hudební vystoupení sester Jílkových s maminkou a Jitky Tomanové s Jonášem Konývkou, také studentů gymnázia. Srdečnou atmosféru umocnilo i velmi osobní průvodní slovo S. Klečkové, která namísto zdvořilostních frází mluvila především o zaujetí, ochotě a vzájemné podpoře všech účastnic semináře. Poděkování si zasloužili i sponzoři celé akce, bez jejichž pomoci by výtvarné léto nebylo možné uskutečnit. Patří mezi ně pan J. Zindulka, R. Hůla, M. Pilný a I. Weilguny.

Zaslouží úctu, protože sponzorská podpora takových akcí není jistě obvyklá a lukrativní. Ale je rozhodně perspektivní – především pro mladé lidi, kterým se tím otevírají další dveře, na cestě k umění a kultivovanosti. A v budoucnu to budou právě oni (ony), kdo bude mít čím obohatit své okolí.