Pražský studentský summit 2010 - naši studenti se učastní již čtrnáctý rok

Pod záštitou předsedy vlády České republiky Jana Fischera se koná ve dnech

19.-22. března 2010 Pražský studentský summit. Naši studenti se jeho časti

"Pražského modelu OSN" budou účastnit již po čtrnácté. V letošním roce se představí v roli diplomatů Vojtěch Šána, Dominika Holečková, Dita Siřínková,

Eva Pavelková, Filip Jirouš a Matěj Dražil. Dvě delegace našeho gymnázia budou reprezentovat státy Španělsko a Nikaraguu. Slavnostní zahájení se uskuteční

v Hotelu Ambassador na Václavském náměstí v Praze. Samotný summit se koná

v Kongresovém centru Praha. Úvodní poselství pronese Ban Ki-moon, generální

tajemník OSN, dále své projevy přednesou  Přemysl Sobotka, předseda Senátu Parlamentu České republiky a Mary Thompson - Jones, chargé d´affairs Spojených států amerických v Praze. Našim studentům, kteří se připravovali na toto vrcholné setkání celý rok, přejeme hodně diplomatických úspěchů.

Ivan Machek

Máte-li zájem o další informace, doporučuji poslední číslo Chronicle (Sue, Teplý Jan, Šána Vojěch, Holečková Dominika,...) :

www.studentsummit.cz/data/1266490769582Chronicle-5_09_web.pdf

Další informace o celém projektu:

studentsummit.cz.m117.server4u.cz/data/1251489040905factsheet_osn_cz.pdf

www.studentsummit.cz/