Návštěva profesorského sboru z gymnázia z Bayreuthu

Již řadu let mohou naši studenti absolvovat dlouhodobé studijní pobyty na gymnáziu v bavorském Bayreuthu. Tentokrát bylo ale všechno obráceně – hosté přijeli k nám - nikoliv však studenti, ale pedagogové. A to rovnou v početné síle 50 lidí !!!

V úterý 12. září se tak naše gymnázium dočasně proměnilo v mezinárodní, mnohojazyčnou střední školu. Vyučování probíhalo kromě mateřštiny také v jazyce německém a anglickém, a kromě našich profesorů vyučovali také kolegové z gymnázia z Bayreuthu.

V hodinách matematiky, biologie, hudební výchovy, tělesné výchovy a samozřejmě i německého a anglického jazyka měli naši studenti i kantoři možnost zjistit, v čem jsou naše a bavorské didaktické metody odlišné. Leckteré hodiny byly velmi zajímavé a inspirativní. Vše provázela velmi příjemná a vstřícná atmosféra, jejímž výsledkem jsou plány na další společné akce.

Ačkoliv se tento projekt dotkl v podstatě každého zaměstnance ostrovského gymnázia, patří zvláštní poděkování hlavně Mgr. Daně Osičkové, hlavní iniciátorce a organizátorce.