Gymnázium Ostrov
Z některých škol odcházejí nic netušící absolventi do nelítostného světa, přáli bychom si, aby z ostrovského gymnázia vycházeli nelítostní absolventi a absolventky do nic netušícího světa!

Česky English Deutsch

Projekt Svátky a zvyky v Krušnohoří pokračuje!

Foto

 

Na den, kdy měli přijet naši němečtí přátelé ze Schwarzenberku, jsme se těšili a připravovali několik dní dopředu. Osudné ráno jsme vyzdobili tradičními velikonočními symboly jednu z učeben naší školy, kde jsme měli strávit dopoledne malováním kraslic a pletením pomlázek. Během těchto činností jsme Němcům vysvětlili, jak se Velikonoce slaví u nás. Nejvíce byli nadšeni kluci z koledování, které si náramně vychutnali. U děvčat jsme zpozorovali velké nadání a zručnost při malování a zdobení perníčků. Velmi jsme se nasmáli, když se studenti z Německa snažili naučit českou říkanku „Hody,hody, doprovody!“.     K obědu nám školní jídelna připravila typickou velikonoční nádivku.
S plnými bříšky jsme se vydali na průzkum gymnázia. Návštěvu nadchla hlavně hudební třída, školní bufet a odpočinkový prostor na chodbě v 1. patře. Poté jsme si připomněli vánoční setkání v Německu promítáním fotek¨. Při té příležitosti jsme jim ukázali i prezentace s velikonoční tématikou, kde je pobavily naše profesionální chyby. Těsně před odjezdem německých partnerů nás vyučující obdarovali balíčky se sladkostmi a na památku jsme dostali výrobky. Naše zvláštní poděkování patří Adamovi Podhrázskému, kterému se podařilo nás naučit plést pomlázku. Rozloučili jsme se s příslibem dalšího shledání, které se bude konat v Nových Hamrech jako česko-německý tábor. Celý projekt je spolufinancován z prostředků EU, v rámci Fondu malých projektů Ziel 3/Cíl 3.
                                                     Za české hostitele
                                                                                              Holubová Šárka
                                                                                                Hamatová Veronika
                                                                                                Kurucová Petra


Zpět

Gymnázium Ostrov