Exkurze dějepisného semináře do vojenského prostoru Doupov

V sobotu 17. dubna 2010 měli studenti 4. ročníku dějepisného semináře možnost navštívit vojenský výcvikový prostor Doupov. Místy zaniklých obcí Tocov, Ždár a Doupov nás provedl pan Ilichman, který zdejší  lesy a prostor spravuje.

Pochopili jsme, že pro lidi, kteří tu žili po staletí již od 13. století, muselo být velmi těžké a složité  tato místa náhle opustit.

Osud Sudet byl v těchto místech zpečetěn po 2. světové válce. Exkurzi završila historicko-sociální studie, jíž se někteří studenti dějepisného semináře věnují již od roku 2007 - viz odkaz:  www.gymostrov.cz/Projekty/indexCZ.html

Ivan Machek