Studenti gymnázia se zúčastňují dobročinných sbírek

Také v tomto školním roce se zapojují naši studenti do dobročinných akcí, jimiž pomáhají nemocným dětem či handicapovaným spoluobčanům.

12. září se zúčastnili studenti sexty A „Srdíčkového dneť, který organizuje Občanské sdružení Život dětem na pomoc nemocným dětem a dětským oddělením nemocnic.

19. září se studenti z 2.A zapojili do sbírky „Světluškať, která je projektem Nadačního fondu Českého rozhlasu – s cílem darovat nevidomým trochu světla.

16. října se uskutečnila za účasti studentů z 2.B podobná dobročinná akce pod názvem „Bílá pastelkať – na podporu nevidomých a slabozrakých. Tuto veřejnou sbírku organizuje SONS (Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých) a Tyfloservis, o. p. s.

Věříme, že účast našich studentů je přínosná nejen pro ty, jimž by vybrané finanční prostředky měly konkrétně pomoci, ale i pro ně samotné. Je vždy cenné si uvědomit si, že součástí našeho světa jsou i lidé, kteří nemají to ohromné štěstí – žít svůj život bez zdravotních problémů a omezení, a jsou často odkázáni na pomoc druhých.