Turisťák: orientační běh očima studenta

Orijenťáček

Na nešní den byl naplánován orientační běh po okolí Nových Hamrů. Krátce po obědě nás pan profesor Chromec seznámil se značením na mapě a pan profesor Vrba s celkovým průběhem. Poté jsme se rozdělili do dvojic a šlo se na věc.
V 13:00 vybíhala první dvojce. A teď očima jedné z nich:

,,Mohli jsme si vybrat svou vlastní trasu, protože nezáleží na pořadí stanovišť ale na cílovém čase. Čtyři minuty před startem jsme dostali do ruky mapu a záznamový arch, do kterého se značí (cvakají) jednotlivá stanoviště. Teď už zbývá jen správně naplánovat trasu. Zvolili jsme ,,jednodušší začátek´´ . Start! Vyběhli jsme za naším prvním cílem. Kantoři nás nešetří, hned do kopce už vidíme první bod. Už jen zaznamenat a běží se dál, na zmatky není čas, musí se pokračovat, jde tu totiž o čas při běhu - ještě kontroluji mapu a už máme další zářez. Tímto způsobem probíháme jednotlivá stanoviště a daří se nám. Dobíháme další a další dvojce a necháváme je za sebou. Po čtvrtém stanovišti dobíháme dosti silnou dvojci a od té doby se sní přetahujeme o další stanoviště. Nakonec se z tohoto souboje stává dokonalá souhra, splýváme v jeden tým a nabíráme časový náskok. I když tato dvojce na nás ztrácela, nesnažila se nám uběhnout. Čas běží a i v lese je už nesnesitelné vedro, pot nám teče po tváři a voda dochází. Předposlédní bod! Teď jen seběhnou sjezdovku, pokořit poslední překážku a do cíle. Máme to! Běžíme nejkratší cestou do cíle. Před námi je jen řeka Rolava a most, zatím v nedohlednu. V hlavě nám vrtá myšlenka, že budeme brodit, ale štěstí nám přeje. Je zde most a už jsme v cíli! Odevzdáváme mapu a arch a hroutíme se únavou. Snad to máme v kapse! Terén nebyl lehký, zraněním jsme se nevyhli a občas jsme i nadávali, ale byla to zábava. Prostě super."