Gymnázium Ostrov
Z některých škol odcházejí nic netušící absolventi do nelítostného světa, přáli bychom si, aby z ostrovského gymnázia vycházeli nelítostní absolventi a absolventky do nic netušícího světa!

Česky English Deutsch

Na stopě V5.A – co dělá v Nových Hamrech?!

Foto

 

Po ročních přípravách jsme konečně dorazili do vytoužených Nových Hamrů. Po příjezdu nám byly rozděleny pokoje, kde jsme si v klidu vybalili a čekali na příjezd našich německých kolegů. Jakou radost jsme měli, když jsme uviděli v dálce autobus. Zběsile jsme mávali, ale odpovědi se nám dostalo jen od našeho třídního pana Fialy.
Po dobrém obědě jsme dostali za úkol napsat naše jmenovky a  „Steckbriefy“, a poté jsme byli rozděleni do skupin. Každá skupina si vymyslela své jméno a vyrazili jsme sbírat materiál k večerním pracovním činnostem. Naše ekologické myšlení nám nedalo a do druhého pytle jsme sbírali odpadky a jiné věci, které do lesa nepatří.
V 17:00 následovala přednáška Dr. S. Burachoviče – Zvyky a tradice v Krušných horách, která byla poučná a zajímavá. Na základě nově získaných informací jsme se vrhli na lesní materiál a proměnili ho v … no a viz foto.
Po náročném dni jsme byli všichni unavení, a proto jsme zalehli do peřin, abychom načerpali síly na další těžký den.
Radek, Dita, Agáta a Jarka

 

 


Zpět

Gymnázium Ostrov