Na gymnáziu zněly Mozartovy árie

Celý svět si letos připomíná 250 let od narození W. A. Mozarta. Při této příležitosti se konal v úterý 21. listopadu na gymnáziu (v hudebně) pořad, sestavený z Mozartových árií. Za klavírního doprovodu Lydie Potužákové zazněly v podání sopranistky Libuše Mužatské a barytonisty Josefa Moravce (sólisty Státní opery Praha) árie z nejslavnějších Mozartových oper – z Figarovy svatby, Dona Giovanniho a Kouzelné flétny. Pořadem provázel studenty obou kvart ředitel Karlovarského symfonického orchestru Alois Ježek.

Zprvu se dostavily očekávané rozpaky a obrana smíchem, protože pro většinu studentů to bylo první setkání s operním zpěvem v životě. Kvalita hudebníků a především síla Mozartovy hudby postupně ale veškeré bariéry a předsudky překonaly. Z vydařeného pořadu měli nakonec zážitek i povznášející pocit jeho aktéři z jeviště i z hlediště.