Gymnázium Ostrov
Z některých škol odcházejí nic netušící absolventi do nelítostného světa, přáli bychom si, aby z ostrovského gymnázia vycházeli nelítostní absolventi a absolventky do nic netušícího světa!

Česky English Deutsch

Bad Kissingen - 5. a poslední den

Foto

Předposlední den našeho pobytu jsme se vlakem vydali do  70 kilometrů vzdáleného Würzburgu. Ve městě jsme navštívili rezidenci, kde hosty přijímala Marie Terezie i Napoleon Bonaparte. Tato rezidence byla skvostně zdobená v barokním a rokokovém stylu. S překvapením jsme zjistili, jak je ten svět malý, když jsme se dozvěděli o architektovi Baltazaru Neumannovi, který pocházel z Chebu. Další atrakce nás čekala v ulicích centra v podobě veselého průvodu. Dnes je totiž 11.11. a v 11. hodin a 11 minut začíná nové fašingové období, páté roční období, čas bláznů. K naší velké radosti jsme na závěr dostali rozchod, pro cestu na nádraží jsme  využili tramvaj (Straßenbahn).

Zpátky na ubytovnu, poslední prezentace z našich workshopů, Kulturpunkte během diskotéky a balení kufrů. Zítra se naposledy porozhlídneme po našem krátkém útočišti a místě nových zážitků, rozloučíme se s novými přáteli z Wunsiedlu a vyrazíme zpátky domů.    Zpět

Gymnázium Ostrov