Úspěchy našich dějepisců - gymnazisté opět s pohárem Královské mincovny !

V prosinci 2006 se uskutečnil již třetí ročník dějepisné soutěže „O pohár Královské mincovnyť, kterou pořádá Krajské muzeum Karlovy Vary. Porotci jsou dva nanejvýš vážení a vyhlášení znalci místního regionu – S. Burachovič a J. Klsák. Téma je samozřejmě jasné : historie Karlovarského kraje. Soutěž probíhá ve dvou kategoriích: kategorie základních škol a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií a kategorie středních škol.

Jako v minulých dvou ročnících, ani letos nenašli přemožitele soutěžící z ostrovského gymnázia. Petra Jílková a Vít Hynek z tercie A obhájili vítězství z loňského roku. Mezi středoškoláky také obhájili loňský triumf Jan Hynek a Jan Adamovič ze sexty A – Ti zvítězili dokonce třikrát po sobě! A jaký je recept na vítězství? Oba se shodují v tom, že nejpodstatnější je mít ucelený všeobecný přehled o Karlovarském kraji a dostatečnou kreativitu při vypracovávání úkolů přímo v mincovně! Hlavní zásluhu na tom, že soutěž dosud nepoznala vítěze z jiné školy má ale jistě profesorka dějepisu a českého jazyka Mgr. Ivana Alfonsová, která své svěřence svědomitě připravuje.

Úspěšnost našich dějepisců dokládá i 17. místo našeho družstva ne celostátní soutěži gymnázií v konkurenci 58 škol. Soutěž proběhla na téma „období vlády přemyslovského roduť. Naše družstvo ve složení R. Gajdošová (4.A), M. Jílková (V7.A), I. Černá (4.B) a K. Janischová (3.A – náhradnice) připravoval Mgr. Jiří Fresser.