Předběžné informace k přijímacímu řízení

Ve školním roce 2006/07 proběhne přijímací řízení pro přijetí ke studiu 1. ročníku (od 1. 9. 2007) v těchto studijních oborech denního studia:

79 41 K /401 Gymnázium (všeobecné) – 4leté……přijato bude nejvýše 30 uchazečů
79 41 K /801 Gymnázium (všeobecné) – 8leté……přijato bude nejvýše 60 uchazečů.

Termín odevzdání přihlášky: uchazeč odevzdá přihlášku řediteli školy do konce února řediteli školy, kterou navštěvuje. Ředitel základní školy doručí přihlášku řediteli střední školy do 15. března 2007.
Součástí přihlášky je výstupní hodnocení uchazeče vydané základní školou.
Cizinci ze zemí mimo EU doloží statut pobytu uchazeče na území ČR (povolení k pobytu na území ČR).
Lékařské potvrzení způsobilosti ke studiu se nevyžaduje.

Termín konání 1. kola přijímacích zkoušek: pondělí 23. dubna 2007.

Informace k přijímacím zkouškám ve školním roce 2006/2007

Pro uchazeče o čtyřleté gymnaziální studium (obor 79 41 K/401 – Gymnázium (všeobecné)- 4leté)

Gymnázium Ostrov bude z kapacitních důvodů přijímat ke studiu do prvního ročníku čtyřletého studijního oboru jednu třídu, tedy nejvýše 30 uchazečů. Předpokládáme, že budeme přijímat uchazeče, kteří budou mít z vybraných předmětů průměr na konci osmé třídy a v pololetí deváté třídy 1,00 bez toho, aniž by museli podstoupit přijímací zkoušky.

Vybrané předměty, ze kterých bude počítán průměr, budou: český jazyk a literatura, první cizí jazyk, dějepis, občanská výchova, zeměpis, matematika, přírodopis, fyzika, chemie.

Máme ověřeno, že pokud má student na základní škole takovéto vynikající výsledky, má předpoklady i pro další úspěšné studium na našem gymnáziu. Ostatní uchazeči budou pozváni k přijímacím zkouškám, které se budou skládat z testů obecných studijních předpokladů, matematiky a českého jazyka. Testy připravuje společnost SCIO. Podrobnější informace o testech naleznete na www.scio.cz

Zájemcům o studium sdělujeme, že podle našich předpokladů je řada studijně nadaných dětí z Ostrova a nejbližšího okolí přijata již do osmiletého studijního oboru, a tak i když bude otevřena pouze jedna třída čtyřletého studia, neočekáváme,že bude uchazečů výrazně větší počet. Nenechte se tedy odradit a pokud máte zájem studovat gymnázium, rádi Vás na naší škole přivítáme.

Pro uchazeče o naši školu organizujeme 17. 3. 2007 přijímací zkoušky nanečisto. Firma SCIO nám zašle testy a uchazeči si tak mohou vyzkoušet v prostorách školy obtížnost i atmosféru chystaných přijímacích zkoušek. Testy organizujeme nekomerčně, pouze ze cenu nákladů spojených s koupí testů.

Informace k přijímacím zkouškám ve školním roce 2006/2007

Pro uchazeče o osmileté gymnaziální studium (obor 79 41 K/801 – Gymnázium (všeobecné)- 8leté).

Ve školním roce 2007/2008 plánujeme otevřít dvě třídy osmiletého studia. Všichni uchazeči absolvují přijímací testy z matematiky a českého jazyka. Testy budou vytvořeny firmou SCIO. Informace o testech naleznete na www.scio.cz.

Termín zkoušek je 23. dubna 2007. Pro uchazeče o naši školu organizujeme 17. března 2007 přijímací zkoušky nanečisto. Firma SCIO nám zašle testy a uchazeči si tak mohou vyzkoušet v prostorách školy obtížnost i atmosféru chystaných přijímacích zkoušek. Testy organizujeme nekomerčně, pouze ze cenu nákladů spojených s koupí testů.

Podrobnější informace včas zveřejníme na stránkách školy. Den otevřených dveří pořádáme 12.1. 2007 od 14:00 do 17:30 hodin.