Poděkování našim studentům za dobročinné aktivity

Více než deset let pomáhají studenti ostrovského gymnázia prostřednictvím mnoha nadací nemocným a handicapovaným lidem. V září se třídy kvinta A a kvinta B zúčastnily charitativních sbírek „Světluška“ a „Srdíčkový den“. V říjnu třída 2.A pomohla při sbírce „Bílá pastelka“. Vybrané částky a poděkování pořadatelů svědčí o tom, že studenti přistupují k těmto dobročinným aktivitám nanejvýš zodpovědně. Zástupci Tyflocentra (organizátorů Bílé pastelky) přišli osobně našim studentům poděkovat a konstatovali, že při sbírce patřili mezi zcela nejúspěšnější.
Zcela unikátní je potom dlouholetá podpora dětí z Kojeneckého ústavu v Karlových Varech, která je pouze v režii našich studentů. Ty vede Mgr. Eva Zekuciová. V době třídních schůzek (v listopadu) byly rodičům nabízeny ve vestibulu školy výrobky našich studentů. Výtěžek z prodeje je samozřejmě věnován dětem z Kojeneckého ústavu.
Je velmi cenné, že si studenti uvědomují skutečnost, že žijí ve světě, v němž nemají všichni rovné šance, a především, že dovedou pro ty méně šťastné také něco udělat.

Za to jim srdečně děkujeme a velmi si jejich přístupu vážíme