Vítězní chemici z Gymnázia Ostrov!

Ve středu 2. února o sobě dali vědět opět ostrovští chemici. V okresním kole Chemické olympiády - kategorii D - vybojovali Jan Šugar (tercie A), Ngoc Anh Nguyen (kvarta A) a Pavel Zelenka (tercie A) první tři místa z patnácti účastníků. Zároveň se stali jedinými úspěšnými řešiteli našeho okresu. Tým doplnila i Štěpánka Brožková (kvarta A), která skončila na 10. místě. Všem děkujeme za reprezentaci školy a s prvními třemi se těšíme nashledanou              v krajském kole!

Úspěch přichází nedlouho po výborném úmístění dvou našich studentů na celostátním kole, které se konalo na konci ledna na Univerzitě Pardubice. Tam se na 8. místo probojoval Vladimír Palivec (oktáva B) a na 33. místo Lucie Madajová (třetí A)  z celkem 47 nejlepších chemiků z celé ČR. A to v nejtěžší kategorii A! Vladimír navíc postupuje do soutěže o účast v mezinárodním kole, takže mu držíme palce. Oběma děkujeme za výbornou reprezentaci naší školy.