Brno je zlatá loď!

Ve dnech 10.-11. 3. 2011 se opět potvrdilo, že zamířit na jižní Moravu za kulturou je jistota silného zážitku.
První den jsme navštívili bojiště u Slavkova, Žuráň – místo, odkud velel Napoleon slavné bitvě a v obci Prace nově zrekonstruovanou expozici v muzeu vedle Mohyly míru. Večer nás nadchlo tradičně netradiční představení v brněnském kultovním divadle Polárka - tentokrát Romeo a Julie.
Druhý den jsme usedli na koberec v brněnské mešitě. Na zasvěcenou přednášku navazovala inspirující diskuse. Závěrečná módní přehlídka našich studentek a studentů v tradičním arabském oblečení byla dokonalou tečkou. Přesto nás vrchol exkurze teprve čekal. Terakotová armáda v celé své monumentální kráse.
Brno, děkujeme. Snad zase za dva roky na shledanou.

Ivan Machek