Pražský model OSN

V letošním akademickém roce proběhl jubilejní šestnáctý ročník Pražského modelu OSN, kterého se zúčastnilo více než 400 středoškoláků z celé České republiky. Účastníkům opět nabídl příležitost poznat svět diplomacie a aktuální problémy, kterými se mezinárodní společenství zabývají.

Jako zástupci jednotlivých členských států Spojených národů hájili studenti názory „svých“ zemí ve vybraných orgánech. Naši školu na závěrečné konferenci 11.-15. března 2011 reprezentovali studenti v delegacích Libye, ŘeckaKuby:

V. Šána, D. Holečková, F. Jirouš, D.  Siřínková, N. Dekanová, D. Brodcová,  L. Prokop, B. Makaturová a M. Matušková.

V projektu NATO v delegaci Portugalska, kde jenání probíhají pouze v AJ(!), pracoval F. Jirouš.

Více informací:

www.studentsummit.cz/cs/Model-OSN-4.htm