Další mimořádný úspěch Nguyen Thuy Linh ze sexty A!

Praha 30.3.2011, 11:00, plný sál Lucerny. Začíná slavnostní vyhlášení 11. ročníku Literární soutěže o cenu Filipa Venclíka.

Téma Letošního ročníku- "Ve svém životě mám vytetovaný smích i pláč."

Organizátoři připravili velmi bohatý program, jehož součástí bylo vyhlášení výsledků, předání cen vítězům a prezentace vybraných literárních příspěvků v podání herců pražských divadel. Do letošní soutěže bylo odesláno 370 prací!

V kategorii Povídka obsadila 2. místo studentka sexty A Nguyen thuy Linh! Porotu zaujala svojí povídkou Tak na brzkou shledanou, tati!

Po slavnostním vyhlášení přišla za naší vítězkou členka poroty a v rozhovoru znovu zdůraznila, jak všechny členy poroty povídka oslovila. I další naši studenti- Radek Hrnčíř, Hedvika Maternová, Zdenka Pšeničková a Kristýna Ondrová- byli do Prahy pozváni a už teď se těší na další ročník.

Vítězce blahopřejeme, ostatním děkujeme za vzornou reprezentaci školy a přejeme hodně úspěchů v dalším ročníku.

Filip Venclík byl student, který byl svědkem brutálního útoku nevinného člověka v roce 1993. Zastal se ho a agresivní člověk napadl Filipa, způsobil mu těžké zranění hlavy. Na následky tohoto zranění Filip druhý den zemřel.

Mgr. Jaroslava Strachoňová