NOVA, MF Dnes a WS ve 120 minutách

Mediální výchova v praxi.

18. května 2011 jsme navštívili v rámci předmětů ČJ a ZSV produkci TV NOVA - ateliéry v Hostivaři, hlavní redakci MF Dnes - Media centrum Anděl a Divadlo

v Dlouhé v Praze.

Jaroslava Strachoňová a Ivan Machek

Exkurze pohledem studentek 2.A :

120 minut smíchu

Bylo půl osmé, když přijel autobus. Co by to bylo za exkurzi, kdybychom na někoho nezapomněli. Po cestě jsme posbírali opozdilce a vyrazili jsme směr hlavní město.
Prodrali jsme se Prahou až k Hostivaři, kde nás čekala prohlídka po ateliérech „nováckého seriálu“ Ulice. Navštívili jsme téměř vše, od legendárního pekařství paní Niklové až po byt pana Peška a hospodu U Jindřicha. Dozvěděli jsme se zajímavosti z natáčení a všemožné perličky, jež některé z nás opravdu zaujaly (že jo pane profesore).
Poté jsme se přemístili ke stanici Anděl, kde sídlí redakce MF DNES. V zasedací místnosti jsme byli seznámeni s prací redaktorů a dostali jsme prostor pro naše všetečné otázky. Když už jsme vydýchali všechen vzduch v místnosti, byli jsme rozděleni na dvě skupiny a započali jsme cestu po redakcích. Mohli jsme nahlédnout do redakcí ONA DNES, MF DNES a iDNES.cz. Bylo to vskutku zajímavé, ale také díky počasí velice vyčerpávající. V mírném skluzu jsme se metrem přesunuli na Náměstí Republiky, kde jsme se konečně mohli najíst. Když jsme se v daný čas všichni sešli, vyrazili jsme k nedalekému Divadlu v Dlouhé.
Odbitím sedmé hodiny jsme všichni seděli na svých místech a netrpělivě jsme čekali na naše představení - Souborné dílo W. Shakespeara ve 120 min. Miroslav Táborský, Martin Matějka a Jan Vondráček nám zábavnou a netradiční formou přiblížili všech 37 her WS. Shlédli jsme známou dechberoucí balkonovou scénu Romea a Julie, repujícího Othella, kuchaře Tita Andronika i zapomenutého Hamleta, kterého jsme viděli také ve zrychlených verzích. Při odchodu si diváci utírali slzy a drželi si svá bolavá břicha, které způsobil nekončící smích.
V pozdních večerních hodinách jsme nasedli do autobusu, dali Praze sbohem a vrátili jsme se domů. Usínali jsme nasyceni kulturními zážitky.

Monika Kadlecová a, Michaela Polanská 2.A