Běla Gran Jensen navštívila naše gymnázium

Prezidentka nadace Na vlastních nohou Stonožka Běla Gran Jensen navštívila ve středu 12. 10. 2011 v doprovodu podplukovníka české armády Rudolfa Honzáka naše  gymnázium.

Hnutí "Na vlastních nohou" http://www.stonozka.org/ je uznáváno jako zcela dobrovolná humanitární a mírová organizace, v níž děti pomáhají jiným dětem. Bylo založeno roku 1990 Češkou žijící v Norsku, paní Bělou Jensen.
V hnutí pracují dnes tisíce dětí a stovky učitelů v českých školách. Také na Slovensku, v Norsku, Polsku, a v Kanadě zapustilo hnutí své kořeny. Děti malují vánoční přání, získávají finanční prostředky organizováním Stonožkových týdnů, pořádají sbírky na pomoc nemocným a postiženým dětem v Česku i v jiných zemích světa.
Stonožkové hnutí má své patrony mezi významnými světovými i českými osobnostmi. V jeho činnosti mu velmi pomáhají Generální štáb AČR, Ministerstvo obrany, velitelé a vojáci mírových sborů AČR.
Práce paní Jensen a jejích Stonožkových dětí byla mnohokrát oceněna, například prezidentem Václavem Havlem.

Pan plukovník  ve své přednášce vysvětlil studentům současnou bezpečnostní situaci v Afghanistánu  a zároveň popsal úlohu armády ČR v této zemi.
Ivan Machek