Studenti si připomenuli výročí vypálení synagogy v K. Varech

Žáci kvart ze semináře Dějiny současnosti si připomenuli 73. výročí vypálení synagogy v Karlových Varech.

Tradiční veřejné shromáždění u příležitosti 73. výročí tzv. "křišťálové noci" se konalo v neděli 13. listopadu 2011 v kině Drahomíra. Naši studenti se mohli při této příležitosti setkat s vrchním zemským rabínem Karolem Sidonem (můžeme se těšit i na jeho návštěvu u nás na gymnáziu) a  dále s velvyslancem  USA Mr. Normanem L. Eisenem, který je přítelem rabína Sidona. Na místě bylo možné oslovit mnoho lidí přeživších holokaust a shlédnout  filmový  dokument  "Vůle žít".

Na shromáždění v Karlových Varech bude navazovat návštěva  paní Vidlákové(u nás ve škole), která přežila ŠOA, cesta z Bohušovic do Terezína a na jaře 2012 exkurze do Osvětimi v Polsku (March of the living 2012). Studenti z kvart semináře Dějiny současnosti si takto připomenou část historie, která je stále živá.

Ivan Machek