Národní kolo Chemické olympiády zase dobyli naši studenti

Již je tradicí, že se naši studenti účastní národního kola Chemické olympiády. To letošní se konalo na Univerzitě Palackého v Olomouci a naši studenti Lucie Madajová a Adam Přáda se do něj probojovali ze 130 nejlepších chemiků z celé ČR, kteří soutěžili v krajských kolech nejnáročnější kategorie A. Ve tvrdé konkurenci, většinou o dva roky starších spolužáků, dosáhl Adam vynikajícího 8. místa a Lucie, která se národního kola účastnila podruhé, vybojovala místo 11. Oba tak postupují do boje o kolo mezinárodní, které se koná ve Spojených státech. K Adamově výkonu ještě podotýkáme, že v důležitější teoretické části je dokonce 4. nejlepší a porazil tak třeba i dvojnásobného zlatého účastníka mezinárodních kol.