Vítězství v krajském kole dějepisné olympiády

V krajském kole dějepisné olympiády, které proběhlo 12.4. v Chebu, změřili své síly úspěšní řešitelé okresních kol z Karlovarska, Sokolovska a Chebska.

Naši školu reprezentovali kvartáni Jiří Klůc a Vít Illichmann, kteří se v okresním kole umístili na 2. a 3. místě.

V krajském kole však výrazně zabodoval VÍT ILLICHMANN, který s celkovým počtem 91 bodů zvítězil a tím se kvalifikoval do celostátního kola, které proběhne na přelomu května a června v Táboře!

Jiří Klůc skončil na solidním sedmém místě.

V soutěži, jejíž letošní ročník nese název " V bohatství i chudobě aneb Osobnosti k nezaplacení", studenti řešili zapeklité otázky z dějin ekonomiky a numizmatiky, tedy oborů, kterých se osnovy dějepisné výuky dotýkají jen zběžně.

O to víc nás těší zájem studentů a jejich pečlivá příprava, která byla korunována tímto obrovským úspěchem Víta Illichmanna.

Studenty odborně a metodicky vedl a připravoval Mgr.Jiří Fresser.